تبلیغات

بفرمایید ساندویچ های خوشمزه (1)

ماهنامه سفره ایرانی: قرار نیست همیشه ساندویچ ها به عنوان یک غذای حاضری و فوری در ذهن ما جا بیفتند، خیلی از ساندویچ ها هستند که حتی بیشتر از غذاهای دیگر زمان بر و حتی پرخرج تر هستند. اما به هرحال، خوب است که دستور تهیه انواع ساندویچ را بلد باشیم. حالا چه ساندویچ های فوری و چه سخت و پر دردسر.

 

پنینی مرغ و پستوی ریحان


ستایش پاکدل

میزان سرو: 2 نفر

مواد لازم:


نان باگت: 2 عدد سینه مرغ (بدون استخوان): یک عددفلفل دلمه ای قرمز: یک عددپنیر ماتزرلا: 100 گرمنمک: به مقدار لازمفلفل سیاه تازه (پودرشده): به مقدار لازمپاپریکا: به مقدار لازمریخان خشک: به مقدار لازم (در صورت تمایل)پستوی ریحان: به مقدار لازم
 بفرمایید ساندویچ های خوشمزه (Slideshow- Notif)

 
طرز تهیه:


1. فلفل دلمه ای را از وسط دو نیم کرده و هسته های آن را جدا کنید. آن را در ظرف مناسبی گذاشته و حدود 25 دقیقه یا بیشتر در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت) قرار دهید تا پوست آن تیره و چروک خورده شود. پس از خنک شدن پوست آن را جدا کنید.


2. سینه مرغ را شسته و از طول به دو قسمت برش دهید و روی آن نمک، فلفل سیاه، پاپریکا و ریحان خشک بپاشید. هر دو برش را در تابه کاملا گریل کنید.


3. پنیر ماتزرلا را به ابعاد بزرگ برش دهید. نان های باگت را از بغل برش داده و باز کنید. روی یک طرف آنها پستوی ریحان بمالید و فلفل دلمه ای کباب شده، سینه مرغ و پنیر ماتزرلا را قرار دهید. هر دو طرف ساندویچ ها را در تابه گریل کنید.

نکته: برای تهیه یک پیمانه پستوی ریحان، 2 پیمانه برگ ریحان تازه را 6 حبه سیر، یک قاشق چای خوری نمک و یک دوم پیمانه پنیر پارمزان در غذاساز مخلوط کرده تا صاف و یکدست شوند. به تدریج یک سوم پیمانه روغن زیتون اضافه و مخلوط کنید. می توانید پستو را در ظرف دردار در یخچال نگهداری کنید.


ساندویچ یونانی


بیتا منوچهری

میزان سرو: 4 نفر

مواد لازم:


سینه مرغ (بدون پوست و استخوان): 2 عددسیر (ریز خردشده): 4 حبهآب لیمو سنگی: یک عددروغن زیتون: 2 ق س سرکه بالزامیک: 2 ق چارگانوی خشک: یک ق چنمک: یک ق چبرگ کاهو: برای سروگوجه فرنگی (خردشده): برای سروپیاز قرمز (خردشده): برای سروخیار (خردشده): برای سرونان پیتا: به مقدار لازممواد لازم سس:خیار (پوست کنده و رنده شده): یک عددماست یونانی: 2 پیمانه سیر (ریز خردشده): 2 حبهسرکه بالزامیک: 2 ق چآب لیمو سنگی: نصف یک عددشبت خشک: یک دوم ق چنمک: به مقدار لازمفلفل سیاه تازه (پودرشده): به مقدار لازم بفرمایید ساندویچ های خوشمزه (Slideshow- Notif)


طرز تهیه:


1. سیر، آب لیمو ترش، روغن زیتون، سرکه بالزامیک، ارگانوی خشک و نمک را در ظرف مناسبی با هم مخلوط کنید. سینه های مرغ را به این مخلوط اضافه کنید و حدود چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه دار شوند. سپس آنها را به ابعاد کوچکتر برش داده و در تابه گریل کنید تا کاملا بپزد.


2. برای تهیه سس، خیار را پوست کنده و رنده کنید و کاملا آب اضافی آنها را بگیرید. ماست، خیار رنده شده، سیر، آب لیمو ترش، سرکه بالزامیک و شبت خشک پودرشده را در ظرف مناسبی با هم مخلوط کنید. نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و سس را حداقل 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. نان های پتیا را گرم کرده و مرغ گریل شده، سس، برگ کاهو، گوجه فرنگی، پیاز و خیار را در آن قرار داده و به همراه برش های لیموترش سرو کنید.


ساندویچ قارچ و پنیر


ستایش پاکدل

مواد لازم:


روغن زیتون: یک ق چقارچ (خردشده): یک الی 2 پیمانهکره: به مقدار لازمپیاز (نازک خردشده): نصف یک عددنان تست: 4 عددپنیز ماتزرلا: 3 الی 4 ورقهروغن: به مقدار لازمبفرمایید ساندویچ های خوشمزه (Slideshow- Notif) 


طرز تهیه:


1. روغن زیتون را در ظرف مناسبی روی حرارت گرم کنید و قارچ را در آن تفت دهید تا نرم شود. قارچ را از ظرف خارج کنید و یک قاشق سوپ خوری کره به ظرف اضافه کرده و پیاز را در آن تفت دهید تا طلایی رنگ شود.


2. مقداری کره نرم شده روی نان های تست بمالید. تابه را با روغن چرب کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید. نان های تست را در تابه قرار دهید. روی آنها قارچ، پیاز و ورقه های پنیر ماتزرلا بگذارید. دو عدد نان تست باقی مانده را روی آنها بگذارید. پس از اینکه یک طرف آنها طلایی و برشته شد، آنها را برگردانید تا طرف دیگر ساندویچ ها نیز برشته شده و پنیر ذوب شود. سپس سرو کنید.
تاکوی گل کلم
راضیه عمادی

میزان سرو: 2 نفر

مواد لازم:


گل کلم (کوچک): یک عددروغن زیتون: 2 ق سفلفل قرمز (پودرشده): یک دوم ق چنمک: یک چهارم ق چزیره (پودرشده): یک چهارم ق چپاپریکا: یک چهارم ق چارگانوی خشک: یک چهارم ق چفلفل سیاه (نگینی خردشده): نصف یک عددآب لیمو شیرازی: یک عددماست یونانی: یک چهارم پیمانه سس چیلی: یک الی 3 ق چنان تورتیا: 6 عددفلفل قرمز (نگینی خردشده): برای سروبرگ گشنیز: برای سرولیمو شیرازی (برش داده شده): برای سروبفرمایید ساندویچ های خوشمزه (Slideshow- Notif) 


طرز تهیه:


1. ابتدا دمای فر را روی 220 درجه سانتیگراد (425 درجه فارنهایت) قرار دهید. گل  کلم را به ابعاد کوچک برش دهید و با روغن زیتون، فلفل قرمز پودرشده، نمک، زیره، پاپریکا، ارگانوی خشک و فلفل سیاه پودرشده کاملا مخلوط کنید. سپس آن را به سینی فر انتقال داده و به مدت 45 دقیقه در فر از قبل گرم شده قرار دهید تا طلایی و برشته شوند (هر 15 دقیقه یکبار گل کلم را مخلوط کنید).


2. پیاز قرمز نگینی خردشده، آب لیمو ترش و نمک را با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید تا مزه دار شوند. ماست یونانی و سس چیلی را نیز با هم در ظرفی جداگانه مخلوط کنید.


نان های تورتیا را گرم کنید و سپس با گل کلم برشته شده، پیاز مزه دار شده، مخلوط ماست، فلفل قرمز، برگ گشنیز و برش های لیمو سرو کنید.

ادامه دارد...

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار