تبلیغات

چرخه مالی 20 میلیارد دلاری صنایع غذایی در کشور/ بازار صنایع غذایی دومین منبع درآمد پس از نفت

رئیس انستیتو تغذیه‌ای و صنایع غذایی ایران با اشاره به ضرورت نوآوری و توسعه این صنعت در کشور از چرخه مالی چشمگیر آن و همچنین بخش بسزای آن در رشد و توسعه کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پنجمین فستیوال نوآور‌ی‌های صنعت مواد غذایی در انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای صنایع غذایی کشور با میزبانی این انستیتو و با همکاری معاونت توسعه مدیریت منابع معاونت علمی ریاست جمهوری و مرکز فن بازار ملی ایران ساعاتی پیش آغاز به کار کرد.

حسینی رئیس انستیتو تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور با اشاره به چرخه مالی 20 میلیارد دلاری صنایع غذایی در کشور افزود: این حوزه یکی از مهم‌ترین محورهای چرخه مالی و اقتصادی در کشورمان است به گونه‌ای که می‌توان آن را دومین منبع مالی و درآمدزایی پس از نفت دانست و به همین دلیل باید در خصوص صنایع غذایی، موضوع سلامت محوری را مهم‌ترین مولفه آن در نظر گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تأمین مواد اولیه و واردات آن هم‌اکنون یکی از نیازهای مهم و جدی صنعت غذایی کشور است، گفت: این موضوع تبدیل به یکی از آسیب‌پذیرترین مسائل در این صنعت شده به گونه‌ای که نوآوری و فناوری در این زمینه با اتکا به دانش بومی بسیار حائز اهمیت است به گونه‌ای که این موضوع می‌تواند به طرز قابل ملاحظه‌‌ای بسیاری از موانع و تهدیدات احتمالی موجود در این صنعت را حل کند.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات و موانع در تجاری سازی طرح ها و نوآوری‌ها در کشور عدم وجود بستر مناسب تعامل میان صاحبان طرح و نوآوری با صاحبان سرمایه و صنعتگران بوده که این موضوع امروزه به واسطه افزایش تعاملات بین بخشی و البته حمایت‌های دولتی از نخبگان و مخترعان به طرز قابل ملاحظه‌ای مرتفع شده است و به همین منظور بازار داغ صنایع غذایی کشورمان به طرز چشمگیری با اتکا به دانش بومی در حال رشد و توسعه است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار