تبلیغات

به رای های مثبت در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود/ تعداد پزشکان تمام وقت به 50 درصد رسیده است

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: ابلاغ بسته خدمات و شمول سطح آن زیر نظر وزارت بهداشت انجام می شود.

وی ادامه داد: بسته خدمات و شمول و سطح آن با نظر وزارت بهداشت تعيين و ابلاغ خواهد شد.قبلا بسته بيمه پايه را شوراى عالى بيمه تعيين مى كرد، اما الان بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شده است.با اختيارات جديد، اين مسئوليت ها افزايش مى يابد و اميدواريم تكاليف برنامه ششم را جارى  كنيم.

به رای های مثبت در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود/ تعداد پزشکان تمام وقت به 50 درصد رسیده است

قائم مقام وزیر بهداشت تصریح کرد: بنا بر ماده ٨٧ هم توليت نظام سلامت در وزارت بهداشت متمركز مى شود.كليه اشخاص حقيقى و حقوقى اعم از دولتى و غيردولتى از جمله ارائه كنندگان خدمات سلامت، سازمان ها و شركت هاى بيمه پايه و تكميلى موظفند از خط مشى و سياست هاى وزارت بهداشت تبعيت كنند.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت هم‌اکنون با احتساب بیمه‌شدگان جدید و با اختلاف معنی‌داری بزرگترین سازمان بیمه کشور است که هم در مناطق حاشیه‌نشین، افراد خاص و کارکنان دولتی را پوشش می‌دهد و یک صندوق متنوعی است. بیمه سلامت ابزار مناسبی برای اجرای سیاست‌های نظام پزشکی خانواده است.

حریرچی یادآور شد: در خصوص آن راى كه ثبت نشد هم همان طور كه اعلام شد طبق موارد قانونى رسيدگى خواهد شد و راى هاى مثبت اعمال مى شود.

حريرچى در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص ماده ٨٩ و ممنوعيت فعاليت پزشكان بخش دولتى در بخش خصوصى گفت: نظر وزارت بهداشت اين بوده كه راه حل اساسى اجراى سياست هاى كلى سلامت است.

وی گفت: اگر تعرفه خصوصى و دولتى فرقى نداشته باشد، كسى تمايل نخواهد داشت در دو جا كار كند. معتقديم اگر اين حاصل شود و زيرساخت ها و انگيزه ها در بخش دولتى وجود داشته باشد و در بخش خصوصى هم ماليات قانونى و واقعى فراهم شود، همه مشكل حل خواهد شد.

سخنگوى وزارت بهداشت ابراز داشت: در قانون برنامه پنجم طى سه دوره وزارت بهداشت نتوانست جامه عمل بپوشاند و وزارت بهداشت در دوره اخير تعداد افراد تمام وقت را از ١٧ درصد به ٥٠ درصد رسانده است.

وی یادآور شد: قبلا از هر ٦ نفر، يك نفر تمام وقت بود و الان از هر ٢ نفر، يك نفر تمام وقت است. اميدواريم با تدبيرى كه مى شود بتوانيم به خوبى عمل كنيم.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار