تبلیغات

گردشگری بیش از هر صنعت دیگری با امنیت ارتباط مستقیم دارد

همایش #امنیت ارتباطات ویژه بهره برداران و مدیران خانه مسافرها و راهنمایان #گردشگری در سالن اجتماعات #موزه بزرگ #خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، نوروزیان، فرماندار مشهد در همایش امنیت ارتباطات ویژه بهره برداران و مدیران خانه مسافرها و راهنمایان گردشگری اظهار داشت: صنعت گردشگری که همه به نوعی در این صنعت فعالیت و تلاش می کنند صنایع و مشاغل است و بیش از هر صنعت دیگری ارتباط مستقیم با موضوع امنیت دارد به طوری که هم تأثیرگذار و هم تأثیرپذیر است.

نوروزیان با بیان این مطلب که اگر امنیت نباشد صنعت گردشگری آسیب می بیند تصریح کرد: امنیت مفهومی است که در همه جا بشر به آن نیاز دارد و یکی از الزامات صنعت گردشگری به شمار می رود.

فرماندار مشهد بیان کرد: احساس امنیت از خود امنیت مهم تر است و توریست و گردشگر باید احساس امنیت داشته باشند و اگر احساس ناامنی در کشور داشته باشند به آن شهر و کشور سفر نمی کنند بنابراین باید تلاش کنیم ذهنیت مثبت در گردشگران و مسافران و توریست ها ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید یکی از برنامه هایی که سرلوحه کار خود قرار داده توجه به صنعت گردشگری است و حتی در مذاکرات هسته ای و برجام نیز در این حوزه ورود پیدا کرده است به طوری که بعد از برجام ورود گردشگران خارجی به ایران 4 درصد رشد پیدا کرد.

فرماندار مشهد گفت: سرمایه گذاری خارجی از سال 92 تا آذر 95، رشد بسیار زیادی داشته و این حاکی از امنیت کشور است.

نوروزیان با بیان این مطلب که مهم ترین اثر برجام در حوزه صنعت و گردشگری خارجی بوده که رشد چهار درصدی در این حوزه را شاهد بودیم در سال 91، چهار میلیون و 70 هزار گردشگر وارد کشور شدند اما تا انتهای سال 94 بیش از 5 میلیون و 200 هزار نفر رسیده و رشد 30 درصدی داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای تاریخ هتلداری و هتل سازی از سال 1300 تنها 125 هتل 5 ستاره در کشور داشتیم در حال حاضر در سه سال گذشته 35 هتل ساخته شده است و در چهار سال آینده نیز 175 هتل دیگر در سطح کشور برنامه ریزی شده است و 800 میلیارد تومان در دولت یازدهم از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلات ارزان قیمت به بخش گردشگری داده شده و به عنوان یک ضرورت در دولت موردتوجه قرارگرفته است.

فرماندار مشهد گفت: یکی از پیش نیازهای این حوزه برگزاری همایش آموزشی امنیت ارتباطات است چراکه امنیت و ناامنی زمانی شکل می گیرد انسان احساس کند ارزش هایش دچار مخاطره شده است اگر مسئول هتل، تاکسیران و ... برخورد مناسبی با گردشگر و توریست نداشته باشند گردشگر احساس ناامنی می کند بنابراین باید تمامی افراد در حوزه صنعت گردشگری را آموزش دهیم و توجیه کنیم.

نوروزیان اظهار داشت: صنعت گردشگری از کاربردی ترین و گسترده ترین خدمات است و کارگر نیمه ماهر و بدون تخصص نیز می تواند در این حوزه ورود پیدا کند و بازار اشتغال گسترده ای دارد بنابراین باید به این حوزه اهمیت بیشتری قائل شویم.

در ابتدای همایش امنیت ارتباطات ویژه بهره برداران و مدیران خانه مسافرها و راهنمایان گردشگری دیناری رئیس اداره شهرستان مشهد به فعالیت های خانه مسافرها و اقدامات صورت گرفته در این راستا در منطقه ثامن و اطراف حرم مطهر رضوی پرداخت همچنین یکی از فعالان حوزه امنیت اطلاعات و ارتباطات به بررسی ابعاد امنیت در فضای سایبری و مجازی، تهدیدهای امنیتی و اطلاعاتی ایران از سوی بیگانگان و چگونگی برخورد با تهدیدات امنیتی پرداخت

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار