تبلیغات

2 فعال حقوق بشر در اسلام‌آباد ناپدید شدند

به گزارش «شیعه نیوز»، بعد از حادثه تروریستی 11 سپتامبر و سرکوبی وکلای پاکستان در سال 2007 نسل جدید طرفداران حقوق بشر در این کشور فعال شدند.

برخی افراطیون و روشنفکران، این افراد را فاشیست، مافیای ضد پاکستان و سکولارهای مخالف بقای کشور می‌دانستند اما آنها همچنان به افشاگری خود درباره پایمال شدن حقوق بشر ادامه دادند.

با وجود تمام مخالفت‌ها فعالان حقوق بشر پاکستان توانستند در رسانه‌ها موضوع افراط‌گرایی، مبارزه نمایشی با تروریسم، حقوق اقلیت‌ها و طبقه ضعیف جامعه را مطرح کنند.

به گزارش داون، از روز جمعه تا امروز ظرف مدت کمتر از یک هفته 2 نفر از فعالان حقوق بشر در پایتخت پاکستان مفقود شده‌اند.

فعالان حقوق بشر در تألیفات و مطالب خود از حمله به شیعیان، کشتن هزاره‌ها، مفقود شدن بلوچ‌ها انتقاد و افشاگری زیادی در این زمینه انجام دادند.

«ثمر‌عباس» یکی از طرفداران حقوق بشر که اهل کراچی است به طور اسرارآمیزی ناپدید شده است. وی در زمینه دفاع از حقوق اقلیت‌ها نیز فعال بود.

ثمر‌عباس برای انجام یک کار تجاری از کراچی به اسلام‌آباد آمده بود اما تلفن همراه وی قطع شد و خانواده‌اش نتوانستند با وی ارتباط برقرار کنند.

این طرفدار حقوق بشر و حامی اقلیت‌ها که 40 ساله است دو فرزند یک پسر و یک دختر دارد اما خانواده وی هیچ اطلاعی از او ندارند.

خانواده ثمر عباس قرار است امروز 11 ژوئن چهارشنبه برای پیدا کردن وی پرونده تشکیل دهند و از پلیس درخواست کمک کرده‌اند.

چند روز پیش نیز پروفسور سلمان حیدر استاد دانشگاه فاطمه جناح، شاعر و از فعالان حقوق بشر در منطقه «بنی‌گاله» اسلام‌آباد مفقود شد.

همسر سلمان حیدر با تشکیل پرونده در پاسگاه پلیس گفت: تا ساعت 8 شب با شوهرش در تماس بود اما بعد تلفن همراه وی قطع شد و با اینکه قول داده بود به خانه بازمی‌گردد تا ساعت 10 خبری از وی نشد.

همسر سلمان حیدر می‌گوید یک اس ام اس از تلفن همراه وی دریافت کرد که در آن نوشته شده بود خودروی وی در چهارراه کورال پارک است و می‌تونید آن را باخود ببرید.

پلیس خودروی سلمان حیدر را از چهارراه کورال کشف کرد اما هنوز از خودش اطلاعی در دست نیست.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار