تبلیغات

آزادسازی ۴ محله دیگر در بخش شرقی شهر موصل

فرماندهان نظامی و منابع امنیتی عراقی از آزادسازی چهار محله دیگر بخش شرقی شهر موصل از اشغال تروریست های داعش خبر داد.

به گزارش «شیعه نیوز»، سپهبد «رائد شاکر جودت»، فرمانده پلیس فدرال عراق بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه کوتاهی اعلام کرد که نیروهای پلیس محله های «السلام» و «الساهرون» در بخش شرقی شهر موصل، مرکز استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور را از اشغال گروهک تروریستی داعش آزاد کردند.

بر اساس این گزارش، سپهبد ستاد «عبدالامیر رشید یارالله»، فرمانده عملیات «نینوا ما می آییم» برای آزادسازی شهر موصل نیز در بیانیه ای تاکید کرد که نیروهای یگان مبارزه با تروریسم عراق کنترل محله «۷ نیسان» در محور شمالی بخش شرقی این شهر را از دست عناصر تروریستی داعش خارج کردند.

فرمانده عملیات آزادسازی شهر موصل در بیانیه خود با اعلام این که نیروهای عراقی پرچم این کشور را بر فراز ساختمان های محله مذکور برافراشتند، خاطر نشان ساخت که در جریان آزادسازی این محله، زیان های جانی و مادی زیادی به تروریست های داعش وارد شد.

در همین حال، یک منبع امنیتی آگاه نیز در گفت و گو با شفق نیوز اعلام کرد که نیروهای یگان مبارزه با تروریسم و تیپ ۷۳ ارتش عراق موفق شدند محله «الصدیق» در شمال بخش شرقی شهر موصل را نیز به صورت کامل آزاد کنند.

لازم به ذکر است که نیروهای عراقی از اواسط ماه اکتبر سال گذشته میلادی عملیات نینوا ما می آییم را برای بازپس گیری کنترل شهر موصل از تروریست های داعش آغاز کردند و از آن زمان اکنون نیز توانسته اند نزدیک به ۸۰ درصد از مناطق و محله های بخش شرقی شهر را آزاد کنند با این حال بخش غربی همچنان در اشغال تروریست ها می باشد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار