تبلیغات

مهارت تمام شبکه حقانی در طراحی انفجار قندهار

ژنرال رازق فرمانده پلیس ولایت قندهار اعلام کرد که انفجار شب گذشته در ساختمان این ولایت از سوی سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان و شبکه حقانی صورت گرفته است.

به گزارش «شیعه نیوز»، فرمانده پلیس ولایت قندهار اظهار کرد که این حمله با مهارت تمام طراحی شده بود.

ژنرال رازق خاطرنشان کرد که هدف این حمله مقامات دولتی ولایت قندهار بوده است و تلاش‌های نیروهای امنیتی برای چگونگی وقوع این انفجار و بازداشت عاملین آن به شدت جریان دارد.

با این حال اشرف غنی نیز فرمان بررسی چگونگی وقوع این انفجار را صادر کرده و هیئتی را  به سرکردگی «حنیف اتمر» مشاور شورای امنیت افغانستان به ولایت قندهار اعزام کرده است.

در انفجاری که شب گذشته در ساختمان ولایت قندهار به وقوع پیوست «جمعه الکعبی» سفیر امارات متحده عربی به همراه والی قندهار زخمی شده و 5 نفر از محافظان وی به شمول معاون والی نیز کشته شدند.

فرمانده پلیس ولایت قندهار قبلا اعلام کرده بود که در این انفجار 11 نفر کشته  و 12 تن نیز زخمی شدند ولی کشته شدن «عبدالعلی شمسی» معاون والی قندهار را تائید نکرد.

این در حالی است که قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان افغان نیز با انتشار پیامی هر گونه ارتباط گروه طالبان با این حادثه را رد کرد و این انفجار را به دلیل اختلافات داخلی بین مقامات افغان خوانده است.

با این حال کمتر از 24 ساعت گذشته بیش از چهار انفجار در کابل، جنوب و شرق افغانستان به وقوع پیوسته است که بیش از 63 نفر کشته و 173 تن زخمی برجا گذاشته است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار