تبلیغات

تبعیض علیه زنان مسلمان در مراکز بهداشتی هند

گزارش ها از سوی چند موسسه در هند حاکی از تبعیض شدید علیه زنان مسلمان در مراکز بهداشتی این کشور است.

به گزارش «شیعه نیوز»، دو گزارش یکی از سوی وزارت امور اقلیت ها و دومی از سوی سازمان غیر دولتی «سهات» در گزارش هایی از تبعیض های مشابه علیه زنان مسلمان در مراکز بهداشتی دولتی سخن گفتند.

مرکز تحقیقاتی مطالعات زنان پس از گفتگو با حدود 250 خانواده مسلمان و زنان متاهل در بمبئی در گزارشی اعلام کرد که زنان مسلمان احساس می کنند به دلیل مسلمان بودنشان در معرض رفتارهای بد در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی قرار می گیرند.

پارول خانپادا،یکی از اعضای تیم تحقیقاتی در این باره گفت:مراکزی که ارائه دهنده خدمات به مسلمانان هستند علیه اعضای جامعه اسلامی رفتار تبعیض آمیز دارند.

وی افزود: به ویژه زنانی که برای زایمان به بیمارستان ها مراجعه می کنند مورد توهین و تحقیر قرار می گیرند.

گزارشی مشابه از سوی سازمان غیر دولتی «سهات» که با 85 زن،44 مسلمان و 41 غیر مسلمان گفتگو کرده نشان می دهد که سه بار سنگین فقیر بودن،زن بودن و مسلمان بودن بر دوش زنان مسلمان هند وجود دارد.

بر اساس این گزارش،این رنج به ویژه هنگام دستیابی زنان مسلمان به مراکز بهداشتی بیشتر نمودار می شود.

مسلمانان هند سال هاست از تبعیض نژادی و سرکوب های دولتی رنج می برند.

دفتر سوابق ملی جرم (NCRB) در هند،چند ماه پیش در گزارشی اعلام کرد که مسلمانان هند با بیشترین اتهامات مواجه هستند و بدون هیچ دلیل و مدرکی به زندان افکنده می شوند.

بر اساس این گزارش، مسلمانان نسبت به دیگر اقلیت های مذهبی و حتی نسبت به هندو ها، بیشتر در زندان هستند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار