تبلیغات

طرز تهیه جوجه کباب با لیموی تازه

ماهنامه سفره ایرانی - مارال کرمانی: در این مطلب طرز تهیه جوجه کباب لیمویی را به شما آموزش داده ایم. حالا که فصل لیمو ترش است. حتما از لیموی تازه برای این جوجه استفاده کنید.


•    مدت زمان کلی: 45 دقیقه
•    میزان سرو: 12 سیخ کباب

مواد لازم:

سینه مرغ: 4 عدد (حدود 900 گرم)لیمو شیرازی (آب گرفته شده): 5 عدد نمک: یک دوم ق سزیره: یک دوم ق سفلفل قرمز (پودر شده): یک ق س گشنیز (خرد شده): یک چهارم پیمانهسیر (ریز خرد شده): یک حبهفلفل دلمه ای قرمز: 2 عددفلفل دلمه ای سبز: 2 عدد پیاز: یک عدد
 جوجه کباب لیمویی

روش تهیه:

1.    ابتدا آب لیمو ترش ها را گرفته در ظرف مناسبی بریزید. نمک، زیره، فلفل قرمز پودر شده، گشنیز و سیر ریز خرد شده را اضافه و مخلوط کنید.

2.    سینه مرغ را به قطعات کوچک برش داده و در ظرف مناسبی قرار دهید. مخلوط چاشنی را روی تکه های مرغ بریزید.

3.    در ظرف را قرار داده و آن را تکان دهید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند و سپس به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا مرغ طعم دار شود.

4.    در این فاصله فلفل های دلمه ای و پیاز را خرد کنید.

5.    مرغ طعم دار شده، فلفل دلمه ای و پیاز را به سیخ کشیده و در گریل با حرارت متوسط قرار دهید و حدود 5 الی 7 دقیقه هر طرف آنها را کباب کنید.

6.    پس از گریل شدن مرغ آن را از روی گریل برداشته و آب لیمو ترش روی آنها بریزید و سرو نمایید.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار