تبلیغات

طرز تهیه جوجه کباب با لیموی تازه

ماهنامه سفره ایرانی - مارال کرمانی: در این مطلب طرز تهیه جوجه کباب لیمویی را به شما آموزش داده ایم. حالا که فصل لیمو ترش است. حتما از لیموی تازه برای این جوجه استفاده کنید.


•    مدت زمان کلی: 45 دقیقه
•    میزان سرو: 12 سیخ کباب

مواد لازم:

سینه مرغ: 4 عدد (حدود 900 گرم)لیمو شیرازی (آب گرفته شده): 5 عدد نمک: یک دوم ق سزیره: یک دوم ق سفلفل قرمز (پودر شده): یک ق س گشنیز (خرد شده): یک چهارم پیمانهسیر (ریز خرد شده): یک حبهفلفل دلمه ای قرمز: 2 عددفلفل دلمه ای سبز: 2 عدد پیاز: یک عدد
 جوجه کباب لیمویی

روش تهیه:

1.    ابتدا آب لیمو ترش ها را گرفته در ظرف مناسبی بریزید. نمک، زیره، فلفل قرمز پودر شده، گشنیز و سیر ریز خرد شده را اضافه و مخلوط کنید.

2.    سینه مرغ را به قطعات کوچک برش داده و در ظرف مناسبی قرار دهید. مخلوط چاشنی را روی تکه های مرغ بریزید.

3.    در ظرف را قرار داده و آن را تکان دهید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند و سپس به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا مرغ طعم دار شود.

4.    در این فاصله فلفل های دلمه ای و پیاز را خرد کنید.

5.    مرغ طعم دار شده، فلفل دلمه ای و پیاز را به سیخ کشیده و در گریل با حرارت متوسط قرار دهید و حدود 5 الی 7 دقیقه هر طرف آنها را کباب کنید.

6.    پس از گریل شدن مرغ آن را از روی گریل برداشته و آب لیمو ترش روی آنها بریزید و سرو نمایید.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار