تبلیغات

پیام نخست‌وزیر عراق تسلیم بشار اسد شد

پیام نخست‌وزیر عراق درباره مبارزه مشترک با تروریسم، در سفر مشاور او به دمشق، به رئیس جمهوری سوریه تسلیم شد.

به گزارش «شیعه نیوز»، «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی دولت عراق، امروز به دیدار بشار اسد رئیس جمهوری سوریه رفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، الفیاض به نمایندگی از حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، با بشار اسد دیدار کرد و پیام شفاهی العبادی را تسلیم او کرد.

بنا بر این گزارش، دو طرف بر اهمیت ادامه همکاری و تقویت آن میان دو کشور (عراق و سوریه) برای مبارزه با تررویسم و گروههای تکفیری بویژه در خصوص هماهنگی تلاش‌های در مبارزه با داعش در مرز مشترک دو کشور تأکید کردند.

بشار اسد در این دیدار اعلام کرد که هر موفقیتی که دو ارتش سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم به دست بیاورند، گامی مهم در راه بازگرداندن امنیتی و ثبات به هر دو کشور است.

به گفته بشار اسد، دشمن دو کشور عراق و سوریه مشترک، نبرد آنان مشترک و علیه طرح‌هایی است که برای تضعیف کشورهای منطقه و تجزیه آن به کشورهای کوچک‌تر طراحی شده است.

دو طرف در این دیدار آخرین وضعیت میدانی و عملیاتی را به همراه افق آینده همکاریها برای مبارزه با تروریسم را بررسی کردند.

امروز همچنین سرتیپ «اسامه خضور» مدیر اداره سیاسی ارتش سوریه اعلام کرد که همکاری و هماهنگی میان بغداد و دمشق برای مبارزه با تروریسم امری کاملا طبیعی است (جزئیات بیشتر).

خضور به خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه گفت:‌ طبیعی است که همکاری و هماهنگی میان دو دولت و ارتش سوریه و عراق برای مبارزه با تروریسم باشد بخصوص که این تروریسم، فرامرزی شده است.

این مقام سوری، هر پیروزی ارتش سوریه را پیروزی ارتش عراق و بالعکس دانست که به سود هر دو کشور است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار