تبلیغات

عروس و دامادهای این قبیله نمی‌توانند انگشتر در دست کنند+ تصاویر

اختلال ژنتیکی نادر و بسیار عجیب در قبیله هندی؛

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ بیش از ۱۴۰ نفر از اعضای قبیله "کاناتو" (Kannathu) در جنوب کشور هندوستان دچار نقص ژنتیکی انگشتان و دستان پرده‌دار هستند و این مشکل را یک ویژگی استثنائی و ممتاز برای قبیله خود دانسته و به آن افتخار می‌کنند.نقص ژنتیکی عجیب و در عین حال «افتخارآمیز» در یک قبیله هندی + تصاویر

چسبیده بودن انگشتان دست در تمامی رده‌های سنی مختلف این قبیله از نوزاد تازه به دنیا آمده تا افراد بالای ۸۰ سال به چشم می‌خورد و به گفته کارشناسان این ویژگی از نسلی به نسل دیگر به ارث می‌رسد.

با وجود این معلولیت و عدم استفاده درست از انگشتان دست، اعضای قبیله در طول سال‌ها چگونگی انجام کارهای روزانه، نوشتن، کشاورزی و حتی بافندگی را آموخته اند و مشکلی در انجام کارهای خود ندارند؛ البته به گفته عروس و دامادهای این قبیله، آن‌ها نمی‌توانند از انگشتر استفاده کنند.

نقص ژنتیکی عجیب و در عین حال «افتخارآمیز» در یک قبیله هندی + تصاویر

جالب است بدانید پزشکان درمان با جراحی ترمیمی را پیشنهاد کرده‌اند اما مردم این قبیله به خاطر خرافات و ترس از این اقدام برای خانواده‌هایشان، از انجام جراحی واهمه دارند.

بر اساس تحقیقات پزشکی، انگشت پرده دار می تواند به دلیل چسبیدن پوست یا استخوان انگشتان دست به همدیگر رخ دهد و جراحی تنها راه درمان است.

این مشکل ژنتیکی از هر هزار تولد در انگلستان در یک کودک مشاهده شده است و محققان زمان ایجاد این عارضه را در مراحل اولیه حاملگی یعنی زمانی که انگشتان دست در حال شکل‌گیری و جدا شدن از هم هستند، عنوان کرده‌اند.

نقص ژنتیکی عجیب و در عین حال «افتخارآمیز» در یک قبیله هندی + تصاویر

از جمله عوارض جانبی جراحی ترمیمی این بیماری خونریزی، عفونت و ایجاد زخم در محل برش جراحی است.

نقص ژنتیکی عجیب و در عین حال «افتخارآمیز» در یک قبیله هندی + تصاویر

گفتنی است؛ کارشناسان هندی امیدوار هستند با متقاعد کردن بزرگترهای این قبیله در آینده بتوانند انگشتان دست جوانان این قبیله را جراحی و جدا کنند.

منبع: Dailymail

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار