تبلیغات

قیمت نفت در مسیر صعودی

افزایش امیدواری ها برای کاهش تولید نفت کشورهای بزرگ نفتی جهان و رفع مازاد عرضه جهانی نفت، روز جمعه (29 اردیبهشت 1396) قیمت جهانی نفت را در بازارهای آسیایی بالا برد.

قیمت نفت امروز به بالاترین سطح خود در نزدیک به یک ماه گذشته رسید. این برای دومین هفته پیاپی است که قیمت نفت بالا می رود.

قیمت نفت برنت در بازارهای آسیایی با 28 سنت یا 0.5 درصد افزایش به 52 دلار و 79 سنت برای هر بشکه رسید. قیمت این شاخص نفتی طی هفته گذشته نزدیک به چهار درصد بالا رفت.

قیمت نفت سبک آمریکا (WTI) نیز با رشدی 0.6 درصدی یا 29 سنتی، امروز به 49 دلار و 64 سنت برای هر بشکه رسید. قیمت این شاخص نفتی نیز در هفته گذشته نزدیک به چهار درصد افزایش داشت.

از ابتدای ماه مارس 2017 تا کنون قیمت جهانی نفت بین 47 تا 56 دلار برای هر بشکه متغیر بوده است. کارشناسان و بازرگانان نفتی بر سر اثر افزایش تولید نفت آمریکا از یکسو، و کاهش تولید نفت اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و برخی از کشورهای تولیدکننده نفت دیگر مانند روسیه با یکدیگر هم عقیده نیستند.

تحلیلگران بر این باورند که تولیدکنندگان نفت اوپک و برخی کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت مانند روسیه برنامه کاهش تولید نفت خود را که از ماه ژانویه امسال آغاز شده است تا مارس 2018 میلادی ادامه خواهند داد. تولیدکنندگان نفت آمریکا در برنامه کاهش تولید نفت مشارکت نمی کنند.

35225

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار