تبلیغات

توصیه‌های سلامتی برای افرادی که هنوز رای نداده‌اند

توصیه‌های سلامتی برای افرادی که هنوز رای نداده‌اندفرزانه نجفی متخصص داخلی و فوق‌تخصص نفرولوژی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به معطل ماندن افراد به ویژه سالمندان در صف‌های طولانی رأی‌گیری اظهار داشت: افرادی که برای رأی‌گیری شرکت می‌کنند تا حد ممکن باید در زمان انتظار در یک محلی خنک بایستند و در صورت نبود چنین فضایی حداقل به مدت طولانی در یک محیط گرم و در زیر نور مستقیم تابش آفتاب قرار نگیرند.

وی عنوان کرد: افرادی که سابقه بیماری کلیوی دارند نباید در اوج گرما در صف‌های رأی‌گیری در مکان گرم بایستند زیرا این کار باعث شده آب بدنشان تبخیر و عارضه‌ سنگ کلیه در آنها به وجود آید.

نجفی عنوان کرد: افراد مسن باید سعی کنند زمان انتظار برای رأی‌گیری در محلی مسقف بایستند تا گرما آنها را اذیت نکند و آب بدنشان کم نشود همچنین کلاه و عینک آفتابی یا حتی چتر هم می تواند کمک کننده باشد.

وی تأکید کرد: بهتر است مردم  زمان رأی‌گیری در صف‌های شلوغ حوزه‌های انتخاباتی همراه خود مایعات و میوه‌ برای جبران کمبود آب بدنشان به همراه داشته باشند تا کلیه‌ آنها دچار مشکل نشود.

نجفی عنوان کرد: سالمندان نباید مدت زمان زیادی در صف‌های رأی به دلیل شرایط جسمی بمانند زیرا آنهااز  استعداد بیشتری در زمینه شیوع بیماری های مختلف از جمله کم‌آبی و مشکلات کلیوی برخوردار هستند.

وی گفت: سالمندان در صورت ایستادن طولانی مدت در صف‌های رأی ممکن است آب بدنشان بیشتر از افراد عادی بخاطر شرایط جسمی‌شان تبخیر شود و توصیه می شود جوانان مراقب پیرمردها و پیرزن ها باشند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار