تبلیغات

آزادکاران ایران با یک مدال طلا و یک نقره به کار خود پایان دادند

در روز نخست رقابت های كشتی بازی های همبستگی كشورهای اسلامی؛

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،وز نخست رقابت های كشتی آزاد همبستگی كشورهای اسلامی که از صبح امروز (جمعه) در شهر باكو آذربایجان آغاز شده بود با شناخت نفرات برتر اوزان 57، 65، 74 و 97 کیلو گرم به پایان رسید.
 بر این اساس در وزن 65 كیلوگرم میثم نصیری در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر ابراهیم عبدالی از عربستان را شكست داد وی در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر صفر عبداله ال اذانی از یمن را مغلوب كرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، نصیری در مرحله نیمه مقابل الیاس ژومای از قزاقستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار ماگومد مسلم اف از كشور آذربایجان را با نتیجه 5 بر 3 شكست داد و صاحب مدال طلا شد.
 
در وزن 97 كیلوگرم امیر محمدی پس از استراحت در دور اول در دور بعد امیر طارق از پاكستان را با نتیجه 10 بر صفر شكست داد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل مامد ابراگیم اف نفر سوم بازی های آسیایی از قزاقستان با نتیجه 14 بر 2 پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 11 بر 2 مغلوب نورماگومد گادجیف از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.
 
در وزن 57 كیلوگرم نیز یونس سرمستی در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر محمد خرابشه از اردن را شكست داد وی در دور بعد مقابل ژاندوس اسماعیل اف از قزاقستان با نتیجه 12 بر 5 (ضربه فنی) مغلوب شد و با توجه به حضور این كشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. سرمستی در این گروه با نتیجه 10 بر صفر علی الشبامی از یمن را شكست داد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل نودیرجان صفراف از ازبكستان با نتیجه 10 بر صفر شكست خورد و پنجم شد.
 
در وزن 74 كیلوگرم پیمان یاراحمدی در دیدار نخست جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیك و برنز جهان و قهرمان اروپا از آذربایجان را با نتیجه 3 بر یك شكست داد وی در دور مقابل بكزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان، نفر پنجم المپیك و قهرمان بازی های آسیایی و قهرمان آسیا (2017 هند) از ازبكستان با نتیجه 8 بر 5 (ضربه فنی) شكست خورد و با توجه به شكست این كشتی گیر در دور بعد در مقابل سنور دمیرتاش دارنده مدال برنز المپیك و قهرمان اروپا از تركیه، یاراحمدی از دور رقابت ها كنار رفت.  
 
رده بندی چهار وزن نخست به شرح زیر است:
 
57 كیلوگرم: 1- ماهیر امیرارسلان اف (آذربایجان) 2- ژاندوس اسماعیل اف (قزاقستان) 3- نودیرجان صفراف (ازبكستان) و نبی اوزون (تركیه) 5- یونس سرمستی (ایران)
 
65 كیلوگرم: 1- میثم نصیری (ایران) 2- ماگومد مسلم اف (آذربایجان) 3- بالی كومبا (گینه بیسائو) و الیاس ژومای (قزاقستان)
 
74 كیلوگرم: 1- مسلم اولایف (قرقیزستان) 2- سونر دمیرتاش (تركیه) 3- بكزاد عبدالرحمن اف (ازبكستان) و بولات ساكایف (قزاقستان) (در این وزن پیمان یاراحمدی از دور رقابت ها كنار رفت)
 
97 كیلوگرم: 1- نورماگومد گادجیف (آذربایجان) 2- امیر محمدی (ایران) 3- یوسوپ ملیجایف (تركمنستان) و مامد ابراگیم اف (قزاقستان)
انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار