تبلیغات

تورم در ونزوئلا به ۲۴۸.۶ درصد رسید

به گزارش خبرآنلاين، مشکلات اقتصادی در ونزوئلا، که سبب  کمبود شديد مواد غذایی شده  است، موجب ناآرامی هايي شده  که طی چهار ماه گذشته به بیش از 120 مرگ و میر ناشی از آن منجر شده است.

آنجل الورادو، نماينده مخالف دولت  گفت که عوامل مختلفي موجب افزايش نرخ تورم شده كه از جمله مي توان به  عدم وجود دلار آمریکا ، تضعیف شدید ارز ونزوئلا و عدم اطمینان سیاسی اشاره كرد.

او خاطر نشان کرد که تورم ماهانه در حال افزایش است .به طوري كه  در ماه ژوئیه افزایش 26 درصدی در مقایسه با 21.4 در ماه ژوئن داشته است.

حزب کنگره به رهبری مخالفان دولت در نبود داده‌های رسمی اعلام کرد که تورم در ونزوئلای بحران‌ زده، در ۷ ماه اول امسال سرعت بیشتری گرفت و به ۲۴۸.۶ درصد رسید.

حکومت رئيس جمهور نيکولاس مادورو بيش از يک سال است كه هيچ آماري را به طور رسمی منتشر نکرده است.

مخالفان دولت می گویند که مادوو و  هوگو چاوز، با اجراي 18 سال سیاست های سوسیالیستی دولتی اقتصاد اين كشور را از بين برده اند.

دولت می گوید که این یک "جنگ اقتصادی" است که توسط بازرگانان وابسته به مخالف شروع شده  است.

منبع:رويترز

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار