تبلیغات

اندازه و شکل قلب؛ رمز ورود به پی‌سی و موبایل می‌شود

اندازه و شکل قلب؛ رمز ورود به پی‌سی و موبایل می‌شود

به گزارش خبرآنلاین، امنیت بیومتریک نوعی دردسر محسوب می‌شود که برای ورود به سیستم باید یک گام فعال برداشت: نگاه کردن به سنسور، قرار دادن انگشت خود و ...

اما جدیدترین روش برای ورود به سیستم از طریق هویت بیومتریک می‌تواند قلب شما باشد.

محققان در دانشگاه بوفالو سیستم کامپیوتری تایید هویت کاربر بر اساس اندازه و شکل قلب کاربر را ساخته‌اند که می‌تواند بسیاری از دردسرهای هویت بیومتریک را کم کند.

در این روش از رادار داپلر برای اسکن قلب استفاده می‌شود. این رادار اجسام را از فواصل دور تبدیل به دیتا می‌کند که با فرستادن سیگنال مایکروویو به سمت قلب و دریافت انعکاس آن انجام می‌شود.

محققان با استفاده از این روش در فرودگاه توانستند دست به تشخیص هویت مسافران از فاصله 30 متری بزنند و به این نتیجه رسیدند که این روش برای شناسایی مسافران و عبور از گیت مناسب است.

تیمی که این تحقیق را انجام داده می‌گوید به زودی این روش در کیبورد کاربر یا روی گوشی هوشمند می‌نشیند تا تایید هویت با اسکن قلب به سهولت انجام شود.

اسکن قلب حتی می‌تواند مشکلات ناشی از حسگر اثر انگشت را کاهش دهد و بدین ترتیب سیستم تشخیص هویت بیومتریک وارد فاز تازه‌ای از ابداع و نوآوری خواهد شد.

5656

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار