تبلیغات

ادعای ضدایرانی پادشاه عربستان در سفر به روسیه

پادشاه عربستان در سفر به روسیه بار دیگر مدعی مداخله ایران در امور کشورهای منطقه شد.

به گزارش «شيعه نيوز»، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی که به روسیه سفر کرده است بار دیگر مدعی دخالت ایران در امور کشورهای منطقه شد و از تهران خواست از این اقدامات دست بردارد.

سلمان بن عبدالعزیز در ادامه گفت: باید راه حلی سیاسی برای بحران سوریه پیدا شود که یکپارچگی این کشور را حفظ کند.

پادشاه عربستان در مذاکرات رسمی خود با  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه افزود:  عربستان و روسیه در بسیاری از پرونده‌ها با هم اتفاق نظر دارند.
او افزود: ما به تشدید تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و خشکاندن منابع آن علاقه مند هستیم! ما بر اهمیت حل وفصل سیاسی بحران یمن تأکید داریم! از حل وفصل سیاسی بحران سوریه حمایت می کنیم. ما بر حمایت از عراق و تمامیت ارضی آن و سلامت جبهه داخلی اش تأکید می کنیم.
 
پادشاه عربستان سعودی گفت: می خواهم پایتخت کشور فلسطین در شرق بیت المقدس باشد.
 
سلمان بن عبدالعزیز افزود: روسیه و عربستان به تلاش برای برقراری ثبات در بازارهای جهانی نفت ادامه خواهند داد.
 
پادشاه عربستان سعودی اعلام کرد در این خصوص متقاعد شده است که فرصت هایی برای ایجاد تنوع در همکاری های اقتصادی میان این کشور با روسیه وجود دارد.
 
پادشاه عربستان سعودی گفت: از سازمان ملل متحد می خواهم مرکزی بین المللی برای مبارزه با تروریسم تشکیل دهد.

سلمان بن عبدالعزیز افزود: جامعه بین المللی باید بابت آنچه که در قبال مسلمانان روهینگیا در میانمار رخ داده است، مسئول شناخته شود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار