تبلیغات

استمرار بازداشت‌های سیاسی در بحرین

نیروهای امنیتی بحرین در ادامه بازداشت‌های سیاسی، امروز چهار نفر را بازداشت کردند.

به گزارش «شيعه نيوز»، نیروهای امنیتی بحرین در ساعات اولیه بامداد امروز پنجشنبه به شهرک «بوری» یورش برده و یک شهروند را در یکی از مزارع بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی همچنین به شهرک الدیه یورش برده و دو جوان به نام‌های «حسین فاضل» و «عبدالعزیز المطوع» را بازداشت کردند.

طبق گزارش وبگاه «مرآة البحرین»، نیروهای امنیتی همچنین در شهرک الکوره یک جوان به نام «مهدی فتاح محفوظ» را به بازداشت خود درآوردند.

برخی منابع خبری نیز از بازداشت سه کودک بحرینی در روز گذشته توسط نیروهای امنیتی بحرین در منطقه الدراز محل سکونت آیت‌الله عیسی قاسم خبر دادند. به گفته اهالی منطقه این سه کودک به اتهام حرکت به سمت منزل آیت‌الله عیسی قاسم برای شکستن محاصره منزل ایشان در ظهر عاشورا، دستگیر شده‌اند.

طبق این گزارش، در کمتر از ٤٨ ساعت پس از عاشورا حداقل 8 شهروند بحرینی مورد بازداشت قرار گرفته‌اند. این جوانان که از اهالی مناطق بوری، السنابس و مدینة الحمد هستند در پی یورش نیروهای امنیتی به منازلشان در نیمه شب بازداشت شده‌اند.

ممانعت از درمان بیماری یک زندانی سیاسی

خانواده «فاضل عباس» دبیرکل پیشین جمعیت الوحدوی (جمعیت معارض وحدت‌گرای دموکراتیک بحرین) اعلام کرد مسئولان زندان مرکزی بحرین «جو» از معالجه این زندانی سیاسی جلوگیری کرده و همچنین او را تحت فشار قرار داده‌اند تا برگه‌ای مبنی بر اینکه شخصا از مراجعه به درمانگاه سرباز زده است را امضا نماید.

فاضل عباس در سال ٢٠١٥ به خاطر انتقاد از کشورهای عربی در حمله به یمن به رهبری عربستان سعودی به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

این اولین باری نیست که زندانیان سیاسی بحرین مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. این زندانیان بارها نسبت به نقض حقوقشان از جمله محدویت‌های پزشکی، محدودیت ملاقات با خانواده‌ها، بسته بودن بندها، حبس انفرادی، مضایقه از آب و غذای مناسب،ممانعت از انجام شوونات مذهبی اعتراض نموده و دست به اعتصاب غذا زده‌اند. این آزار و اذیت‌ها در ماه محرم و در پی اقدام زندانیان سیاسی به عزاداری برای امام حسین ع اوج گرفته است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار