تبلیغات

طرز تهیه اسلایس گردوی دارچینی

ماهنامه کیک و شیرینی - شراره طیران: اسلایس گردوی دارچینی، دسری مقوی است که پیشنهاد میکنیم امتحان کنید.


•    مدت زمان آماده سازی: 25 دقیقه
•    مدت زمان پخت: 40 دقیقه
•    میزان سرو: 12 نفر

مواد لازم خمیر:


کره یا مارگارین: 185 گرمآرد: 300 گرمپودر شکر: 150 گرمپودر گردو: 150 گرموانیل: یک چهارم ق چتخم مرغ: 1 عدد

 
مواد لازم رویه:


گردو: 300 گرمبیسکوییت شکلاتی (خردشده): 100 گرموانیل: یک چهارم ق چدارچین: 1 ق چجوز هندی: یک چهارم ق چپودر شکر: 120 گرمسفیده تخم مرغ: 6 عددخلال بادام و پسته (برای تزیین): به مقدار لازم. اسلایس گردوی دارچینی


طرز تهیه:


ابتدا خمیر را آماده کنید. تمام مواد خمیر را درون غذاساز ریخته و دستگاه را روشن کنید تا خمیر آماده شود، کف قالب را با فویل بپوشانید به صورتی که از دیواره ها بلند تر باشد. سپس خمیر را که کف قالب 25×35 سانتی متری پهن کرده و با چنگال سوراخ سوراخ کنید و درون فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه بپزید. سپس خارج کنید و اجازه دهید خنک شود.


تمام مواد رویه را درون غذاساز ریخته تا خمیر نرمی به دست آید. اگر سفت بود یک عدد سفیده تخم مرغ اضافه کنید سپس مواد رویه را روی خمیر پهن کنید و صاف کنید، خلال پسته و بادام بپاشید و کمی فشار دهید تا درون مواد فرو برود، سپس درون فر حدود 20 تا 25 دقیقه بپزید. پس از پخت اجازه دهید کاملا خنک شود سپس برش زده و سرو کنید.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار