تبلیغات

امضای تفاهم نامه کارآفرینی در حوزه رسانه‌های دیجیتال

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به دلیل اهمیت نقش و اهمیت فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی به‌ ویژه رسانه‌های دیجیتال که در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور وجود دارد و همچنین بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت و اشاعه هویت و فرهنگ ایرانی - اسلامی و ضرورت تقویت زیرساخت‌های علمی و فناوری کشور در حوزه فرهنگ و هنر، تفاهم‌نامه‌ای جهت همکاری میان ستاد فناوری های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد.

این تفاهم‌نامه با موضوع فرهنگ سازی، ترویج و گفتمان سازی و شکل دهی زیست بوم کارآفرینی در حوزه رسانه‌های دیجیتال در کشور و ایده پروری در زمینه رسانه‌های دیجیتال، با استفاده از ظرفیت شبکه ملی فرهنگ و مؤسسات فرهنگی دیجیتال و سایر ظرفیت‌های طرفین به امضا رسید.

محور‌های همکاری متعددی می‌شود از جمله: فرهنگ سازی، تدوین و اجرای آموزش های مورد نیاز مؤسسات فرهنگی دیجیتال و شبکه ملی فرهنگ در راستای تأسیس یک استارت آپ موفق (فرآیند پیش شتاب‌دهی)؛ همکاری در راه اندازی شتاب‌دهنده‌های تخصصی فرهنگی دیجیتال کشور؛ تولید، ترویج و نشر مفاهیم مرتبط با حوزه فناوری های نرم و دیجیتال است.

همچنین برگزاری همایش ها، جشنواره ها، مسابقات، کارگاه ها و نمایشگاه‌های تخصصی با رویکرد ترویج فرهنگ کارآفرینی و دانش‌بنیان شدن فعالیت ها و جذب ایده‌های نوآورانه در قالب رویداد‌های کارآفرینی؛ برگزاری سمینار‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی در راستای تولید و ترویج ادبیات مرتبط با فناوری های نرم، رسانه‌های دیجیتال و فناوری‌های دیجیتال و کارآفرینی در آن ها؛ تشکیل اتاق های فکر توسعه رسانه‌های دیجیتال و محتوای دیجیتال و همچنین برگزاری اردو‌ها و بازدید‌های دانشجویان، اساتید و نخبگان از مراکز فرهنگی دیجیتال و فعال در حوزه صنایع فرهنگی دیجیتال از دیگر محور‌های همکاری ذکرشده در این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی این تفاهم‌نامه متعهد می‌شود تا ظرفیت شبکه ملی فرهنگ و ظرفیت‌های ادارات کل ارشاد استان‌ها را در راستای راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های تخصصی فرهنگی دیجیتال در اختیار بگذارد.

برقراری زمینه‌های تشویقی برای مؤسسات فرهنگی دیجیتال و مراکز شبکه ملی فرهنگ به‌ منظور نوآوری

همچنین همکاری در خصوص تشکیل اتاق های فکر صنایع فرهنگی دیجیتال و بررسی روش‌های ارتقای کارآفرینی فرهنگی دیجیتال از تعهدات این مرکز است.

هدایت تیم‌ها و مؤسسات فرهنگی دیجیتال به سمت تأسیس استارت آپ‌ها و راه‌اندازی کسب‌ و کار‌های نوپا؛ همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت کسب و کار، منتورینگ، مدیریت شتاب‌دهنده‌ها و سایر آموزش‌های توسعه فناوری و کسب‌ و کار‌های فرهنگی دیجیتال؛ حمایت از تولید محتوا، برنامه و استفاده از ظرفیت های رسانه ای موجود جهت ترویج و گفتمان سازی در حوزه فناوری های فرهنگی نرم و دیجیتال از تعهدات این مرکز است.

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین متعهد می‌شود در خصوص برگزاری فعالیت‌ها و برنامه های فرهنگی ترویجی کارآفرینی مثل استارت آپ ویکند‌های فرهنگی دیجیتال، همکاری لازم را با ستاد نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری را داشته باشد.

این مرکز همچنین تبلیغ و ترویج فعالیت‌های ستاد در ادارات کل ارشاد استان‌ها؛ تسهیل شرایط اعطای مجوز‌های کسب‌وکار دیجیتال به تیم‌ها و استارتاپ‌های معرفی‌شده از ستاد؛ تسهیل شرایط حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و استارتاپ‌ها در نمایشگاه‌های تخصصی مرکز و نیز همکاری در تولید، ترویج و نشر مفاهیم مرتبط با حوزه فناوری¬های نرم و دیجیتال را طی این تفاهم نامه متعهد شده است.

ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری طی این تفاهم نامه همکاری در راه اندازی شتاب‌دهنده‌های فرهنگی دیجیتال از طریق ارائه مشاوره‌های راهبردی و تأمین بخشی از منابع شرکت‌های نوپا در مرحله شتاب‌دهی را متعهد شده است.

برقراری زمینه‌های تشویقی برای مؤسسات فرهنگی دیجیتال و مراکز شبکه ملی فرهنگ به‌منظور نوآوری، ابداع، بومی‌سازی و ترویج فناوری‌های فرهنگی دیجیتال؛ حمایت مادی و معنوی از اتاق های فکر رسانه های دیجیتال به صلاحدید ستاد و همکاری در برگزاری رویداد‌های تولید محتوا و خدمات فرهنگی دیجیتال از تعهدات این ستاد است.

همچنین ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری متعهد می‌شود پشتیبانی و حمایت از مجموعه برنامه های اجرایی سالیانه مورد توافق طرفین و نیز همکاری در تولید، ترویج و نشر مفاهیم مرتبط با حوزه فناوری-های نرم و دیجیتال را در برنامه خود داشته باشد.

تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط سید محمدحسین سجادی نیری و سید مرتضی موسویان به امضا رسید.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار