تبلیغات

شبکه فاضلاب تهران تا ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود

شبکه آب و فاضلاب تهران در پایان سال 1400 تکمیل می شودبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد پرورش مدیرکل آب و فاضلاب استان تهران در نشست خبری نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات آب ، اظهار کرد: 6 هزار میلیارد تومان در صنعت آب و فاضلاب هزینه کردیم که با توجه به اقتصاد مقاومتی 94 درصد آن از تولید داخلی بود.

مدیرکل آب و فاضلاب تهران با بیان اینکه 5500 کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در دولت یازدهم به شبکه اضافه شد، بیان کرد: ابتدای دولت یازدهم 500 هزار متر مکعب ظرفیت تسویه آب داشتیم که این رقم در پایان دولت یازدهم به 900 هزار متر مکعب رسید و در پایان سال 1400 شبکه فاضلاب استان تهران تکمیل می‌گردد.

وی ادامه داد: امسال با توجه به متقارن شدن ماه مبارک رمضان با تابستان شاهد افزایش پیک مصرف بودیم که با تمهیدات و تلاش های شبانه روزی این دوره پرفشار را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران همچنین از ارائه پیشنهاد به معاون اول رییس‌جمهور برای تبدیل تهران در قالب طرح اسکادا تهران به سمت هوش مصنوعی برود، گفت: این طرح در قالب فایناس 100 میلیون یورویی و با مشارکت 11 شرکت خارجی قرار است، اطلاعات مکانی لوله‌های آب را در اختیار شهرداری قرار داده تا دیگر لوله‌های شبکه گاز، شبکه آب و یا لوله‌های آب شبکه فیبر نوری را از بین نبرد.

پرورش با تأکید بر اینکه اکنون 65 درصد جمعیت تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد، گفت: تهران 9 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب دارد که تاکنون برای 6500 کیلومتر آن شبکه فاضلاب ایجاد شده و به عبارتی 65 درصد جمعیت تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد.

به گفته پرورش  300 میلیون مترمکعب پساب تولید و به بخش‌های کشاورزی و صنایع داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در خاتمه گفت: ما از لحاظ فرهنگی به جایی نرسیده‌ایم که بخواهیم از پساب برای آب شرب استفاده کنیم، بنابراین پساب در بخش‌های کشاورزی و صنایع و فضای سبز استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

استفاده از پساب تنها در  بخش‌های کشاورزی و صنایع

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار