تبلیغات

جزئیات جلسه اعضای شورای شهر تهران با لاریجانی در مورد دیوارکشی مقابل مجلس قدیم

جزئیات جلسه اعضای شورای شهر تهران با لاریجانی در مورد دیوار کشی مقابل مجلس قدیممحمد علیخانی عضو شورای پنجم شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با جزییات دیدار امروز (چهارشنبه) اعضای شورای شهر با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تاکنون مرسوم بوده است که در آغاز هر دوره جدید شورا، اعضای شورای شهر تهران دیدارهایی را با مقام معظم رهبری و مسئولان سه قوه کشور داشته باشند، لذا پیرو این موضوع امروز اولین ملاقات اعضای شورای شهر با علی لاریجانی رئیس قوه مقننه از طریق شورای پنجم صورت گرفت.

وی ادامه داد: ابتدا هاشمی رئیس شورای شهر توضیحاتی درباره وضعیت و مشکلات شهر تهران از جمله آلودگی هوا، ترافیک و آسیب‌های اجتماعی ارائه داد و بعد از او روسای 6 کمیسیون شورا پیرامون حوزه خود مسائل اساسی را مطرح کردند و خواستار حمایت قوا شدند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: الویری در ارتباط با تعلیق عضو شورای شهر یزد صحبت کرد و به جلوگیری از تضییع حقوق مردم و رای دهندگان و عمل به مر قانون تاکید کرد.

علیخانی با اشاره به ارائه گزارش خود به عنوان رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر ابراز داشت: بنده آمار و ارقام و مشکلات حمل و نقل عمومی را با تاکید بر ناوگان مترو مطرح کردم.

وی اضافه کرد: تهران یک شهر معمولی نیست، بلکه پایتخت سیاسی و اقتصادی کشور است و باید به آن نگاه ملی داشت و صرفا نمی‌شود از نهادی مانند شهرداری و شورای شهر توقع رفع مشکلات تهران را داشت. برخی از مشکلات تهران فرابخشی است و به ضعف های اقتصادی و به دنبال آن مهاجرت به پایتخت باز می‌گردد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: در نهایت اعضای شورا به موضوع دیوار کشی روبروی درب قدیمی مجلس و تصرف خیابان مردم توسط مجلس اشاره کردند.

 قول مساعدت و کمک به مدیریت شهری از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی

علیخانی افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از شنیدن صحبت‌ها و نظرات اعضای شورای شهر در خصوص درخواست های ما اعلام آمادگی کرد و قول مساعدت و کمک به مدیریت شهری داد.

لاریجانی در راستای حل مشکلات تهران پیشنهاداتی مطرح و بیان کرد: شورا باید طی این مدت 4 ساله روی چند مشکل اساسی متمرکز شود و آن‌ها را حل کند. همچنین شورا در مسائل سیاسی ورود نکند و باید به رفع مشکلات شهری بپردازد که شورا هم همین نظر را دارد و وارد مسائل چالش بر انگیز نمی‌شود.

وی افزود: در خصوص دیوارکشی، لاریجانی به اعضای شورای شهر گفت که دیوار کشیده شده ارتفاع ندارد و کار کارشناسی توسط پدافند غیرعامل جهت مسائل امنیتی انجام و تلاش شده است که در زمینه مسائل میراث فرهنگی مشکلی ایجاد نکند. همچنین در رابطه با خیابان مردم، رئیس مجلس به ما خبر داد که پیرو طرح الحاق خیابان مردم به محوطه مجلس شورای اسلامی که با همراهی وزارت مسکن تهیه شده بود، این خیابان در دوره مدیریت شهری سابق توسط مجلس خریداری و پول آن به شهرداری پرداخت شده است.

علیخانی گفت: البته ما اعضای شورا از این موضوع بی‌اطلاع بودیم.

مجلس پارلمان ملی و شورا پارلمان شهری است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: مجلس، پارلمان ملی و ما پارلمان شهری هستیم، لذا باید به هم کمک کنیم و مشکلات اساسی پایتخت را به عنوان ام القرای شهرهای کشور تسهیل و مرتفع کنیم.

وی در رابطه با نحوه تعامل شورای شهر و مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بر این شد که این جلسات و گفتگوها استمرار و ادامه داشته باشد. همچنین قرار شد در رابطه با مصوبات مجلس که به شورا مربوط است، حمایت های لازم را انجام دهند.

علیخانی در مورد مصوبه مجلس در خصوص کمک 2 میلیاردی به شهرداری تهران برای مترو ابراز کرد: در دوره دولت نهم این مصوبه با تأیید شورای نگهبان به قوه مجریه ابلاغ شد که دولت آن را اجرا نکرد و ما از رئیس مجلس شورای اسلامی خواستیم که این مصوبه دوباره جریان یابد.

وی از در میان گذاشتن موضوع درصد درآمد شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده با لاریجانی خبر داد و گفت: 3 درصد درآمدهای مربوط به مالیات بر ارزش افزوده متعلق به شهرداری‌ها است که در قانون بودجه برنامه ششم توسعه سهم کلانشهرها از 50 درصد به 30 درصد کاهش یافته است و ما درخواست کردیم عدالت رعایت شود و به همان 50 درصد بازگردد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار