تبلیغات

«دوقلوهای ونیزی» در سنگلج رونمایی می‌شود

فرهنگ > کتاب - ترجمه نمایشنامه‌ای از کارلو گولدونی، کمدی‌نویس مشهور ایتالیایی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایشنامه «دوقلو‌های ونیزی» نوشته کارلو گولدونی و ترجمه صنم نادری، جمعه 28 مرداد در تماشاخانه سنگلج رونمایی می‌شود.

کارلو گولدونی، نمایشنامه‌نویس مشهور ایتالیایی است که امروزه منتقدان هنری او را یکی از بزرگ‌ترین نمایشنامه‌نویسان اروپا به شمار می‌آورند. تعدادی از آثار او در زمره بهترین و محبوب‌ترین کمدی‌های جهان قرار دارند که مشهورترین‌شان «نوکر دو ارباب» است. آثار او به زبان‌های ایتالیایی (ونیزی) و فرانسه تالیف شده‌است. بزرگ‌ترین تاثیر کارلو گولدونی بر تئاتر ایتالیا، اصلاح کمدیا دلارته بود. در دوره‌ای که کارلو گولدونی آثارش را می‌نوشت، کمدیا دلارته از خلاقیت تهی شده بود و به ورطه تکرار و ابتذال افتاده بود.

نمایشنامه «دو قلوهای ونیزی» توسط نشر آواژ منتشر شده است. نشر آواژ در نظر دارد با همکاری گروه تئاتر موج به سرپرستی آرش عباسی، مجموعه نمایشنامه‌هایی با عنوان «موج» را منتشر کند.

5757

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار