تبلیغات

درخواست مهم شورای امنیت از بغداد و اربیل

خبرگزاری ایسنا: شورای امنیت پنج شنبه شب در جلسه‌ای نگرانی عمیق خود را نسبت به تشدید تنش‌ها و خشونت‌ها میان بغداد و اربیل ابراز کرد.

فرانسوا دیلاتر، رییس دوره شورای امنیت در گفت‌وگویی با خبرنگاران پس از پایان جلسه غیرعلنی این شورا که بنا به درخواست فرانسه و سوئد پیرامون تنش کنونی میان بغداد و اربیل برگزار شده بود، از عراق و کردستان خواست تا از هرگونه اقدامات تشدید آمیز امتناع ورزند و وارد گفت‌وگویی براساس یک جدول زمانی مورد توافق بشوند.

وی افزود: تمامی نمایندگان کشورهای عضو نگرانی شدید خود را نسبت به تشدید تنش‌ها و خشونت‌ها میان دولت فدرال بغداد و نیروهای پیشمرگ ابراز کردند.

دیلاتر گفت: شورای امنیت شاهد این مساله بوده است که دو طرف آمادگی خود را برای گفت‌وگو ابراز کرده‌اند و ما بر لزوم احترام به حاکمیت عراق و حفظ وحدت آن تاکید می‌کنیم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار