تبلیغات

درخواست مهم شورای امنیت از بغداد و اربیل

خبرگزاری ایسنا: شورای امنیت پنج شنبه شب در جلسه‌ای نگرانی عمیق خود را نسبت به تشدید تنش‌ها و خشونت‌ها میان بغداد و اربیل ابراز کرد.

فرانسوا دیلاتر، رییس دوره شورای امنیت در گفت‌وگویی با خبرنگاران پس از پایان جلسه غیرعلنی این شورا که بنا به درخواست فرانسه و سوئد پیرامون تنش کنونی میان بغداد و اربیل برگزار شده بود، از عراق و کردستان خواست تا از هرگونه اقدامات تشدید آمیز امتناع ورزند و وارد گفت‌وگویی براساس یک جدول زمانی مورد توافق بشوند.

وی افزود: تمامی نمایندگان کشورهای عضو نگرانی شدید خود را نسبت به تشدید تنش‌ها و خشونت‌ها میان دولت فدرال بغداد و نیروهای پیشمرگ ابراز کردند.

دیلاتر گفت: شورای امنیت شاهد این مساله بوده است که دو طرف آمادگی خود را برای گفت‌وگو ابراز کرده‌اند و ما بر لزوم احترام به حاکمیت عراق و حفظ وحدت آن تاکید می‌کنیم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار