تبلیغات

خواص خاکشیر / خواص شگفت انگیز خاکشیر برای لاغری

خواص خاکشیر / خواص خاکشیر برای لاغری / خواص خاک شیر برای کبد /خواص خوردن خاکشیر در دوران بارداری /خاک شیر و درمان جوش های صورت

گیاه خاکشیر به صورت خودرو رشد میکند.این گیاه دارای برگ هایی است که بریدگی های بسیاری دارند و رنگ گل های آن زرد روشن است.

خاکشیر در دو نوع تلخ و شیرین وجود دارد که دانه های تلخ آن ریز و تقریبا سرخ رنگ هستند اما دانه های نوع شیرین آن درشت تر و به رنگ سرخ تیره هستند که هر دو نوع آن در بیشتر نواحی ایران به خصوص در بیابان ها و همچنین دامنه های البرز میرویند.

خواص خاکشیر

خاک شیر خواص زیادی همچون رفع یبوست،درمان جوش صورت،کاهش آلرژی،کند کردن سلول های سرطانی،پاک سازی کبد و.... دارد. در این مطلب قصد داریم تا برخی از خواص خاکشیر  را برای شما شرح دهیم:

خواص خاکشیر برای لاغری

خاکشیر گیاهی است که کمک به سزایی به خوب کار کردن دستگاه گوارش میکند.همانطور که آگاه هستید درست کار کردن دستگاه گوارش سبب لاغر شدن و همینطور لاغر ماندن میشود.بنا بر این خاک شیر میتواند باعث لاغری شود.برای استفاده از خاکشیر در رژیم غذایی خود باید صبح ها به صورت ناشتا یک قاشق خاکشیر که به خوبی شسته شده را در یک فنجان آب ولرم حل کنید و مقداری شکر برای خوش طعم تر شدن به آن اضافه کرده و بنوشید و صبر کنید تا تاثیر آن بر کاهش وزن خود را ببینید.

خواص خاک شیر برای کبد

برای پاکسازی کبد با استفاده از خاکشیر باید آن را با ترنجبین ترکیب کنید زیرا ترکیب آن ها باعث نرم شدن مزاج های خشک میشود.علاوه بر ترنجبین ترکیب خاکشیر با آب پنیر دارویی ضد سودا به وجود می آورد که سبب باز شدن مسیر های کبدی میشود. توجه کنید که ترکیب خاکشیر و ترنجبین برای پاکسازی کبد باید با احتیاط مصرف شود زیرا ترکیبی گرم و تر است و با پاکسازی کبد با سرعت زیاد سبب بیرون ریزی در اثر غلبه با گرمی میشود که بیماران صفراوی قادر به تحمل آن نیستند.

خواص خوردن خاکشیر در دوران بارداری

استفاده از خاکشیر در دوران بار داری برای درمان یبوست،سلامتی و هوش جنین و آسان تر شدن زایمان به روش طبیعی میشود.برای درمان یبوست بارداری خانم ها باید یک قاشق خاکشیر را در آب جوشیده ولرم حل کرده و مقداری عسل به آن اضافه کنند و روزی یک تا دو بار آن را بنوشند.

استفاده از خاک شیر دراواخر بارداری باعث آماده شدن دهانه رحم برای زایمان طبیعی میشود.با توجه با اینکه هیچ مانعی برای مصرف خاکشیر در دوران بارداری وجود ندارد خانم ها میتوانند جهت تسهیل زایمان از آن استفاده کنند.

خاک شیر و درمان جوش های صورت

به این منظور دو قاشق غذا خوری خاکشیر را با یک فنجان از هر کدام از عرق های کاسنی و شاه تره مخلوط کرده و مینوشیم.این معجون نه تنها برای درمان جوش ها مفید است بلکه گرفتگی صدای افراد را نیز بهبود میدهد.پس از مصرف سه هفته از این معجون به تدریج شاهد اثرات آن خواهید بود.

خاک شیر و دفع سنگ کلیه

پزشکان از ترکیب ترنجبین و خاکشیر علاوه بر پاکسازی کبد برای دفع سنگ کلیه نیز استفاده میکنند.برای این منظور نیز سه قاشق غذا خوری ترنجبین را به مدت 5 ساعت در آب خیس کرده پس از صاف کردن ترنجبین آن را با 2 قاشق غذا خوری خاکشیر ترکیب کرده و میل کنید.

عوارض خاکشیر

گرچه خاکشیر دارای فواید متعدد است اما زیاده روی در مصرف آن در طولانی مدت ممکن است مشکل ساز شود زیرا همانطور که این گیاه از بین برنده یبوست است استفاده بیش از اندازه آن باعث آسیب رساندن به سایر نقاط بدن میشود.

ممکن است خاکشیر برای برخی از مردم ایجاد سر درد بکند که این افراد باید آن را با کتیرا مصرف بکنند

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار