تبلیغات

حمایت آمریکا از عربستان در تقابل با ایران

خبرگزاری فارس: سفارت آمریکا در عربستان اعلام کرد که واشنگتن از عربستان سعودی و متحدان آن در برابر ایران حمایت می‌کند.

سفارت آمریکا در عربستان در صفحه توییتر خود، ضمن متهم کردن ایران به آنچه که واشنگتن آن را نقض آشکار قوانین بین‌المللی از سوی تهران می‌داند، اعلام کرد که برای مقابله با اقدامات ایران و سپاه پاسداران متعهد به حمایت از عربستان سعودی و همه شرکای آن در خلیج فارس است.

سفارت آمریکا همچنین از اقدام عربستان سعودی و ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان در بازگشایی بندر الحدیده و فرودگاه بین‌المللی صنعاء با هدف  اجازه ارسال سریع کمک‌های انسان دوستانه به مردم یمن استقبال کرد.

ائتلاف عربستان طی دو هفته گذشته با تشدید محاصره خود علیه یمن کرد که موجبات نگرانی سازمان‌های حقوقی و بشری را فراهم کرد.

دبیر کل سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشر با انتقاد از ادامه محاصره یمن از دریا، خشکی و هوا از ائتلاف عربستان خواستند هرچه سریعتر به محاصره یمن پایان دهد.

عربستان سعودی از ابتدای سال 94 به بهانه حمایت از دولت مستعفی منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن اقدام به حمله نظامی علیه این کشور کرده است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار